Drobečková navigace

Úvod > O firmě

O firmě

Firemní areál

  • Vlastní výrobní a kancelářské prostory
  • Vybavení pro vývoj, montáž a testování strojů
  • Celková plocha 3000 m²

Průmyslové využití vyfukovacích strojů GDK

Průmyslové využití

Industrial_use.jpg

Využití podle typu polymeru

Use_accto_polymer_type.jpg

Obrat a vývoj exportu

Obrat.jpg

  • Prodáno přes 250 ks vyfukovacích strojů
  • 15 ks různých typů strojů dodáno během roku 2020
  • Testování prototypů nástrojů a přeprodukční série

GDK nabízí široké portfolio vyfukovacích strojů

Společnost GDK, spol. s r. o., byla založena v roce 1993 a zabývá se stavbou strojů pro zpracování plastů. Výrobní program tvoří vyfukovací stroje, které slouží k výrobě dutých těles z plastů metodou extruzního vyfukování. Typickými výrobky jsou zejména obaly, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Vyfukované lahve a kanystry nacházejí uplatnění při balení, uchování a přepravě produktů, jako jsou bytová chemie, kosmetika nebo potraviny. Další skupinu tvoří technické výrobky pro použití ve zdravotnictví nebo v automobilovém průmyslu. Typickými představiteli jsou vzduchová potrubí nebo zásobníky provozních tekutin.

Pět základních velikostí

Vyfukovací stroje GDK tvoří ucelenou objemovou řadu v pěti základních velikostních modifikacích    podle objemu vyráběného produktu. Konstrukční koncepce je založena na horizontálním posuvu forem a variabilitě použitých typů pohonů. Zákazník tak má možnost volby od pneumatických pohonů pro základní provedení strojů až po servoelektrické pohony pro stroje vyžadující vysoký komfort obsluhy a precizní řízení technologických parametrů. Kompaktní a zároveň robustní konstrukce umožňuje vysokou variabilitu z hlediska použití a přizpůsobení se konkrétním požadavkům zákazníka.Nejmenší typ vyfukovacího stroje je vhodný například k výrobě obalů pro    hotelovou kosmetiku, největší dokáže produkovat výrobky do objemu až 30 litrů.

Vlastní vývoj a konstrukce

Základem činnosti společnosti je vlastní vývoj a konstrukce vyráběných strojů. Jednotlivé komponenty jsou zajišťovány subdodavateli pro finální montáž ve vlastní montážní hale v Kolové u Karlových Varů. Důležitou oblastí služeb, kterou společnost GDK poskytuje, je také předprodejní servis, který obvykle zahrnuje technologické poradenství, testování zákaznických forem nebo předprodukční výrobní série, které umožní zkrátit dobu pro odlaďování technologie u zákazníka. Navazující oblastí je poprodejní servis zahrnující spuštění stroje u zákazníka včetně zaškolení obsluhy a poskytování záručního servisu v režimu 24/7. Neopomenutelnou součástí poskytovaných služeb je dlouhodobá technické podpora, pomoc při řešení technických či technologických problémů a dodávka náhradních dílů.

Nejen pro evropský trh

Roční produkce představuje přibližně 20 kusů vyfukovacích strojů v různých modifikacích, které jsou určeny zejména pro evropský trh. Většinu sice tvoří zákazníci z Česka a dalších zemí EU, ale vyráběné technologie putují také do oblasti Jižní Ameriky či Karibiku.

Historie firmy

Založení ryze české společnosti

Prototyp stroje s pneumatickými pohony

Stroj s nominální hodnotou výrobku do 10 litrů s hydraulickými pohony

Dominantní pozice na domácím trhu

Počátek exportu

Vývoj dalších objemových řad

Aplikace servoelektrických pohonů

Rozšíření výrobních prostor

Vývoj nových technických řešení a rozvoj exportu

Pravidelná účast na významných veletrzích

20 zaměstnanců

Člen KOH-I-NOOR machinery group

Nové produktové řady

 

 

 

Člen KOH-I-NOOR machinery group

KOH-I-NOOR Machinery

 

GDK - Vyfukovací stroje

Česky English Deutsch Español

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Vyhledat v katalogu